Dárky pro ženy - kosmetika, šperky, zážitky
 

Uvařte Vaší partnerce k narozeninám paellu

Blíží se narozeniny Vaší partnerky a rád byste ji potěšil vlastnoručně udělaným dárkem? Nemusíte si lámat hlavu výrobou nejrůznějších předmětů, postačí, když Vaší manželce či přítelkyni připravíte lahodnou večeři. Takový dárek Vaší partnerce jistě udělá radost a Vy budete mít dobrý pocit sám ze sebe.

Připravit můžete některý z oblíbených pokrmů Vaší partnerky nebo ji potěšit novým a přichystat valencijskou paellu. Paella je nejslavnějším španělským jídlem. Ačkoliv bývá paella často považována za národní jídlo Španělů, její kořeny sahají do regionu Valencie. Paella je pokrm, který je stejně jako rizoto připravována z rýže.

K vyhotovení paelly pro dvě osoby budete potřebovat kuřecí a králičí maso, jedno zralé rajče, bílé fazolky, vody, snítka rozmarýnu, sůl, zavařené červené fazole, blistr pravého šafránu a rýži na paellu. Ve španělských končinách se paella připravuje na speciální nízké pánvi s uchy. Pánvi se ve Španělsku přezdívá paellera. Konzistenci paelly lze připodobnit rizotu. Výsledný produkt však není tak lepivý jako rizoto. Podrobný postup, jak lahodnou paellu připravit, najdete na webových stránkách Španělských receptů www.spanelskerecepty.cz.

Přidané fotografie Vám pomohou ubezpečit se, zda v postupu postupuje správně. Paellu můžete připravit na valencijský způsob, nebo se osmělit například k přípravě Chalupářské paelly, Paelly s vepřovými žebírky, Navarské paelly či Paelly z Kastilie. K paelle můžete podávat lehké bílé víno. Ve španělských receptech najdete také typy na předkrmy, polévky a dezerty.

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

30. 11. 2016