Dárky pro ženy - kosmetika, šperky, zážitky
 

Darujte víno jako dárek

Obdržela jste pozvání od kamarádky na narozeninovou párty a ráda byste přinesla oslavenkyni jako dárek kvalitní víno? Sáhnout můžete po osvědčených vínech z moravských archívů nebo být originální a darovat kvalitní španělské víno.

Jaké vybrat víno jako dárek?

Španělsko je považováno za jednoho z největších producentů vín na světě a právě může být pyšné především na výrobu červených vín. Platí to především pro vína z vinařské oblasti Rioja a Ribera del Duero. Španělská vína jsou opředená mnohaletou tradicí a jejich hodnota dosahuje vysoké kvality. Tamější vína pochází z nejvýznamnějších oblastí a vinařských sklepů. Z velmi dobrých podnebních podmínek těží především odrůdy červeného vína Tempranillo, Garnacha, Syrah a Merlot. Vína těchto odrůd můžete koupit v e-shopu společnosti BMC Brno a udělat tak radost, jak samotnému oslavenci, tak Vám. Pestrý výběr španělských vín nejvyšších kvalit pořídíte zde www.bmcbrno.cz.

Co jste pravděpodobně nevěděla o španělských vínech....

Zatímco čeští a moravští vinaři používají pro vína označení na základě cukernatosti na jakostní a přívlastková, ve Španělsku toto označení není známo. Tento rozdíl je zapříčiněn především tím, že prakticky všechny španělské odrůdy dosahují vysoké cukernatosti. U španělských vín je důležitá stupnice kvality, která oznamuje dobu a podmínky zrání. Podle stupnice se pak vína dělí na Joven, Crianza, Reserva a Gran Reserva. Červená vína se nechávají zrát déle než bílá vína. Nejdéle přitom zrají vína s označením Gran Reserva. Nechávají se totiž zrát minimálně dvacet čtyři měsíců v barikových sudech a dvanáct až třicet šest měsíců v lahvích.

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

29. 08. 2018